سوالات متداول

خوب شو یک سیستم هوشمند در قالب اپلیکیشن برای ارائه خدمات درمانی و مراقبت های بالینی در منزل است.

در فاز اول خوب شو کلیه خدمات پزشکی ، پرستاری ، فیزیوتراپی و مامایی را در منزل و یا محل کار به انتخاب شما و در زمان دلخواهتان ارائه میدهد.
در فاز دوم خدمات مربوط به نمونه های آزمایشگاهی و جواب آزمایش ، همچنین تهیه و تحویل دارو با نسخه ی معتبر پزشک را شامل خواهد شد. و برای آینده نیز برنامه های متنوعی دارد. بنابراین شما با خوب شو به یک پکیج کامل خدمات درمانی دسترسی دارید.

خوب شو برای تمام گروه های جامعه در هر سن و شرایطی قابل استفاده است. با این حال حساسیت مواردی مانند معاینات و آموزش های دوره ای بانوان بارداروشیرده ،مراقبت از نوزدان تازه متولد شده همچنین اهمیت و محبوبیت سالمندان به عنوان گرانبهاترین اعضای خانواده باعث شده برای این افراد خدمات ویژه ای قائل باشیم.خوب شوبا طرح برنامه های مراقبتی و رفاهی مناسب در جهت بهبود کیفیت زندگی این عزیزان و در نتیجه ایجاد احساس رضایت و آرامش در خانواده گامی موثر در سلامت جامعه برداشته است.

برای دریافت و نصب اپلیکیشن خوب شو، با توجه به سیستم عامل تلفن همراه خود میتوانید از یکی از لینک های زیر استفاده کنید.اگر از لپ تاپ استفاده میکنید لطفا کد زیر را اسکن کنید.

برای ثبت درخواست و دریافت خدمات شما باید ابتدا اپلیکیشن خوب شو را از طریق “لینک” دانلود کنید. سپس شماره ی موبایل خود را وارد نموده و منتظر دریافت کد فعالسازی از طریق پیامک باشد.
کد فعالسازی را وارد نموده و وارد صفحه ی بعد میشوید. برای نخستین بار اطلاعات خود را در صفحه زیر وارد کنید (اسکرین صفحه رجیستریشن) و دکمه ی ثبت را بزنید.
سپس وارد صفحه ی خدمات میشوید.

دسترسی به تیم درمان 7 روز هفته شبانه روزی در محل دلخواه
راحتی و امنیت و رضایت خاطر بیمار
آسودگی خاطر اطرافیان بیمار
سهولت و سرعت دریافت خدمات دلخواه
اقتصادی و به صرفه
صرفه جویی در زمان مراجعه به مراکز درمانی
بهبود تطابق بیمار و درمانگر
ایجاد یک طرح درمان ومراقبت منحصر به فرد
کاهش ترافیک و آلودگی هوا
کمک به حفظ محیط زیست با کاهش مصرف کاغذ

ضرورت حفظ رازداری و حریم خصوصی بیماران در مراکز درمانی، ارائه خدمات استاندارد و با کیفیت، صداقت و درستکاری، مدیریت خطاهای پزشکی، اولویت منافع بیمار و مواردی از این دست، در “منشور حقوق بیمار” به شرح زیر به تفصیل آمده است.
ماده یکم: اعضای سازمان نظام پزشکی موظف هستند به حق بیمار مبنی بر محرمانه بودن تمام اطلاعات وی احترام بگذارند.
ماده دوم: فقط آن دسته از پزشکان و سایر حرفه‌مندان سلامت که عضو تیم درمانی بیمار هستند، می‌توانند به اطلاعات مرتبط با تشخیص و درمان هر فرد دسترسی داشته باشند.
ماده سوم: مجاز بودن نقض اصل رازداری توسط اعضا تنها محدود به مواردی است که به صراحت در قانون ذکر شده است.
ماده چهارم: الزام حرفه‌مندان پزشکی به ارائه اطلاعات بیماران به مراجع قضایی تنها محدود به استعلام رسمی دادگاه است و سایر موارد شامل این الزام نیست.
ماده پنجم: اعضای سازمان نظام پزشکی موظف هستند به حریم خصوصی بیماران احترام بگذارند.
ماده ششم: اصل رازداری و حریم خصوصی اعضای سازمان نظام پزشکی را مکلف می‌کند از هر گونه تجسس در امور شخصی و خانوادگی بیماران خودداری کنند.